Praca opiekuna/ki

Nasza Firma zapewnia usługi opiekuńcze na terenie Niemiec dla:

  • Osób starszych;
  • Osób niepełnosprawnych w każdym wieku;
  • Osób z chorobami przewlekłymi;

Zdajemy sobie sprawę, że praca opiekunki/na nie jest łatwa, wymaga wrażliwości i otwartości na potrzeby Podopiecznych, a przede wszystkim prawdziwego zaangażowania, jednakże daje dużo satysfakcji i samozadowolenia. Poszukujemy osób o różnym stopniu doświadczenia w opiece nad osobami chorymi i starszymi. Osobom gotowym do podjęcia pracy opiekuna/ki w Niemczech zapewniamy wsparcie zawodowe.

Naszym pracownikom zapewniamy atrakcyjne i jasne warunki zatrudnienia. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od posiadanych kwalifikacji, doświadczenia, komunikatywności  w  języku niemieckim, stopnia złożoności pracy i osobistego zaangażowania.

Gwarantujemy:

  • Umowę zlecenie,
  • Wynagrodzenie od 950 do 1500 euro netto
  • Dodatkowe wynagrodzenie za pracę w okresach świątecznych (Boże Narodzenie, Nowy Rok, Święta Wielkiej Nocy)
  • Składki ZUS odprowadzane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami
  • Odprowadzenie należnego podatku
  • Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie
  • Zwrot kosztów dojazdu (pomagamy w organizacji wyjazdu)
  • Dokument A1 oraz kartę EKUZ umożliwiającą korzystanie z usług lekarskich na terenie całej Unii Europejskiej
  • Organizację powrotu do Polski

Podczas pobytu w Niemczech służymy pomocą oraz radą w każdej sytuacji. Na terenie Niemiec całodobowo działa kontakt telefoniczny z koordynatorami w języku polskim. Są do dyspozycji w każdej wynikłej sytuacji. W razie potrzeby koordynatorzy dojadą do Państwa na adres zakwaterowania.
W przypadku braku zgłoszeń (kłopotów, pytań) ze strony Opiekunek/ ów, koordynatorzy będą kontaktować się raz w tygodniu.

Oczekujemy:

  • uczciwości
  • sumienności i zaangażowania
  • dobrego stanu zdrowia
  • dyspozycyjności
  • znajomości języka niemieckiego w każdym stopniu zaawansowania (posiadamy także oferty polskojęzyczne)
  • doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi (posiadamy także oferty dla kandydatów bez przeszkolenia)

Zakres czynności Opiekunki/na uzależniony jest od indywidualnych potrzeb Podopiecznego, jego wieku i stanu zdrowia. Warunki współpracy omawiamy z Opiekunką/em przy podpisywaniu umowy. Do każdego zatrudnienia podchodzimy indywidualnie, aby sprostać wymogom stawianym przez Podopiecznych i ich rodziny, a także zapewnić komfort pracy Opiekunkom/om. Robimy wszystko, aby osiągnąć zadowolenie dwóch Stron.

Podstawowe czynności wchodzące w zakres obowiązków Opiekunki/na:

  • wspólne spacery z Podopiecznym
  • wspólne wyjazdy z Podopiecznym
  • kontrola wizyt lekarskich
  • pomoc w prowadzeniu domu (zakupy; pranie; sprzątanie; gotowanie)
  • pomoc w codziennych czynnościach
  • wsparcie Podopiecznego i jego rodziny

Jeżeli zainteresowaliśmy Państwa naszą ofertą współpracy zapraszamy do zakładki „rekrutacja”, gdzie można znaleźć formularz zgłoszeniowy.
W zakładce opisaliśmy kroki przyłączenia się do naszego zespołu.

W zakładce „najczęstsze pytania„ staramy udzielić się wyczerpujących odpowiedzi na nasuwające się Państwu wątpliwości.